O nas

STOWARZYSZENIE  KULTURY  FIZYCZNEJ  KLUB  TENISOWY  BREAK

Klub Tenisowy Break jest Stowarzyszeniem istniejącym w obecnej formie od roku 2000. Jednak jego historia sięga kilkunastu lat wstecz kiedy to na początku lat 90 – tych, przy współpracy z Fundacją Rozwoju Tenisa Orlica powstawał ten prężnie działający klub, a naszych tradycji i korzeni tenisowych można szukać już prawie pół wieku temu. W ciągu lat rozwinęliśmy owocną współpracę z urzędami dzielnicy Warszawa – Rembertów oraz Wawer, a także z licznymi placówkami oświatowymi oraz wieloma firmami i przedsiębiorcami. Obecnie działamy przy ul. Korkowej w Marysinie Wawerskim, dysponując bazą czterech  kortów ziemnych krytych nowoczesnymi halami pneumatycznymi w sezonie zimowym oraz dwóch lekkich, wielofunkcyjnych hal z nawierzchnią sztuczną.

  1. Kadra KT Break:

Kadrę naszych szkoleniowców stanowią wykwalifikowani, licencjonowani  trenerzy i instruktorzy. Są wśród nas absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, byli czołowi zawodnicy Polski i Europy oraz lig światowych i akademickich, szkoleniowcy Kadry Polski i Mazowsza, Wykładowcy UW i wielopoziomowych kursów szkoleniowych dla kandydatów na instruktorów i trenerów tenisa. Nasi trenerzy należą m.in. do Ogólnopolskiej i Mazowieckiej Rady Trenerów, Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa oraz Mazowieckiego Związku Tenisowego i Kolegium Sędziowskiego. Kadra KT Break systematycznie podnosi poziom swojej wiedzy i kompetencji trenerskich, biorąc udział w ogólnopolskich i międzynarodowych kursach, konferencjach i warsztatach trenerskich. Wraz ze swoimi podopiecznymi, podróżujemy na zawody po całej Polsce, Europie i Świecie, zdobywając coraz większe doświadczenie w zakresie nauczania dzieci i młodzieży oraz doskonalenia zawodników dorosłych.

  1. Szkolenie rekreacyjne oraz zawodnicy wyczynowi:

KT BREAK jest oficjalnym, licencjonowanym członkiem Polskiego Związku Tenisowego. Klub bierze udział w systemie sportu kwalifikowanego, podnosi regularnie swoje kompetencje, wdrażając najnowsze światowe systemy i programy nauczania i doskonalenia dyscypliny.  Nasza szkoła liczy aktualnie około 130 tenisowych adeptów, z czego 100 stanowią dzieci i młodzież uprawiająca tenis rekreacyjnie lub w ramach inicjacji dyscypliny, a około trzydzieścioro to zawodnicy turniejowi. Zajęcia grup rekreacyjnych odbywają się zgodnie ze specyfiką i kanonami nauczania gry w tenisa. Grupy są 4 – 6 osobowe, a tenisiści mają od lat 4 do 16. Prowadzimy także szkolenie indywidualne i grupowe dla osób dorosłych, także seniorów, żeby osoby w każdym wieku mogły spróbować swoich sił na korcie.

Zawodnicy stanowią grupę uczestniczącą w turniejach wszystkich kategorii wiekowych : krasnale, skrzaty, młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy, a od 2010 roku także w kategoriach „Tenis10“ : talentiada – kat. niebieska – czerwona – pomarańczowa – zielona. Tenisiści z sekcji tenisowej biorą udział w codziennym specjalistycznym szkoleniu, prowadzonym przez uznanych w całej Polsce specjalistów. KT Break współpracuje także z wieloma fachowcami z dziedzin wspierających rozwój młodych talentów, korzystamy z porad psychologów, dietetyków, fizjoterapeutów, regularnie  odbywają się w naszym klubie masaże, rehabilitacja i korektywa, a trening funkcjonalny i profilaktyka urazów jest dla nas sprawą priorytetową.

  1. Najlepsze wyniki ostatnich sezonów:

Zawodnicy KT BREAK biorą udział w rozgrywkach na terenie całego Województwa Mazowieckiego, Polski, jak również na arenie międzynarodowej. Osiągają wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich i europejskich. W naszych szeregach mamy wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski, Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw PZT, Województwa, Warszawy oraz rozgrywek Drużynowych. Możemy pochwalić się wychowankami powoływanymi regularnie do Kadry Województwa i Kraju oraz grającymi w ligach na całym świecie.  Podopieczni naszych trenerów zdobywają punkty w zawodowych rankingach ATP i WTA, a podpatrywanie ich codziennych treningów i sparingów stanowi nieocenioną naukę i motywację dla kolejnych tenisowych pokoleń.

KT Break już od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu Polski w klasyfikacji „Klub Roku“, zrzeszającej kilkaset najmocniejszych Stowarzyszeń Tenisowych w Kraju. Aktualnie zajmujemy pozycję nr 7, a naszą najwyższą była lokata nr 6 w roku 2013!

Od 2010 r. czyli od początku wdrażania systemu „Tenis 10“ w Polsce, Klub Tenisowy Break bierze udział w szkoleniu i rywalizacji mini-tenisowej, połączonej z organizacją zawodów wg powyższego programu. Nasi zawodnicy na turniejach w województwie oraz na terenie całego kraju zdobyli już niezliczoną liczbę trofeów w każdej z czterech kategorii  tj.  talentiada – niebieska – czerwona – pomarańczowa – zielona.

Możemy poszczycić się także wieloma sukcesami w tenisie akademickim, nasze podopieczne w zeszłym roku zajęły 2 miejsce w Polsce wśród Uniwersytetów, panowie natomiast uplasowali się ostatecznie na 3 miejscu! W ciągu ponad 20 lat prowadzenia przez naszych trenerów sekcji AZS UW, zdobywaliśmy indywidualnie oraz drużynowo wiele tytułów Mistrzostw Polski, Warszawy, a w 2012 roku kobieca reprezentacja, pod wodzą trenera Andrzeja Caruka, zdobyła 4 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy rozgrywanych  w Szwajcarii.

  1. Obozy, campy i zgrupowania: 

KT BREAK jest organizatorem wielu obozów i zgrupowań. W okresie wiosennym i jesiennym wyjeżdżamy na cykliczne zgrupowania kondycyjne, przygotowujące naszych zawodników do sezonów (letniego i zimowego). Akcje te odbywają się m.in w  Centralnych Ośrodkach Sportu w Zakopanem i Cetniewie, ale także w innych pięknych regionach Polski. W okresie ferii zimowych wyjeżdżamy na krajowe obozy narciarsko/snowboardowo – tenisowe oraz zagraniczne wyjazdy narciarsko – snowboardowe. Letnie wakacje są okresem, w którym organizujemy obozy wyjazdowe o charakterze tenisowo – sportowym z całodzienną animacją dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Lato i Zima w Mieście, Campy Break czyli półkolonie stacjonarne, obozy golfowo – tenisowe i wyjazdy akademickie, konsultacje dla kadrowiczów wszystkich kategorii wiekowych to kolejne wspaniałe imprezy, w których biorą udział dziesiątki osób, chcących na sportowo i zdrowo spędzić swój wolny czas.

  1. Turnieje, eventy, kursy:

KT BREAK jest organizatorem licznych  turniejów i imprez. W tenisie okres startowy składa się z dwóch sezonów, letniego i zimowego. Zarówno podczas jednego jak i drugiego odbywają się u nas turnieje o różnej randze i zasięgu. Łącznie w ciągu roku organizujemy kilkadziesiąt turniejów, począwszy od zawodów dla najmłodszych, tj. z cyklu „Tenis 10“, w kat. niebieskiej – czerwonej – pomarańczowej – zielonej,  przez rozgrywki regionalne WTK (Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny), turnieje MWM (Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego) i MW (Mistrzostwa Warszawy), aż do turniejów OTK (Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne).

Nasz klub organizuje również rywalizację i imprezy okolicznościowe m.in. „Walentynki Cup“, „Lejdis Cup“, „Men’s Cup“, „Michałufka“, „Andrzej Caruk Cup“. Turnieje urodzinowe, mini-tenisowe, talentiady, eventy firmowe, ligi amatorskie, turnieje z cyklu atp, świąteczne sportowanie tj. „Breakołajki“ czy „Zajączek Break“. Współzawodnictwo i wspaniała zabawa to pomysł na spędzenie czasu wolnego na sportowo i w miłej, rodzinnej atmosferze.

Kursy szkoleniowe instruktorów tenisa są kolejną ważną inicjatywą naszego Klubu. Odbywają się pod egidą PZT i PSTT. Pierwsza edycja miała miejsce w jesień 2007 roku. Jest to część specjalistyczna kursu na instruktorów tenisa, w której bierze udział każdorazowo kilkudziesięciu młodych pretendentów do tytułu instruktora tenisa, a wykładowcami są tutaj m.in. nasi trenerzy, jak również inni uznani szkoleniowcy, teoretycy i  praktycy dyscypliny.

  1. Zaplecze sportowo – rekreacyjne:

 Obiekt KT Break to cztery korty ziemne kryte nowoczesną trzy-powłokową halą pneumatyczną na okres zimy, jedyny w Polsce specjalistyczny kort o wymiarze ¾ pełnego z nawierzchnią ze sztucznej trawy w całorocznej hali,  profesjonalna wielofunkcyjna sala, domek klubowy z zapleczem sanitarnym oraz Coffee Break, patio i plac zabaw.

Plac zabaw i grill patio- tutaj wiele się dzieje: imprezy okolicznościowe, grill party, strefy kibica, urodzinki,  Break-owe huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina, drewniany domek są oblegane przez dzieci.

Breakoland – wielofunkcyjna, nowoczesna sala, specjalnie dostosowana do mini tenisa oraz zajęć przygotowania fizycznego. Treningi tenisowe, zajęcia przygotowania sprawnościowego, rozgrywki talentiady, testy i sprawdziany tenisowe, zabawa, sporty walki, samoobrona, gimnastyka, urodzinki, eventy, wykłady, pokazy, wystawy i galerie oraz Strefa Fitness Break, czyli aerobic, NTC, Kross training, Joga, Zumba, Bobas Break, Zdrowy Kręgosłup, Brzuchomania. Personalne treningi indywidualne i grupowe dla dorosłych. Możliwość wynajęcia sali -wyposażonej w rozkładane stoły i krzesła – na różnego rodzaju inicjatywy (np. wyprzedaże sąsiedzkie, kursy, warsztaty, bale karnawałowe, zakończenie roku szkolnego dla uczniów).

Lekka całoroczna hala z profesjonalną nawierzchnią typu sztuczna trawa. Prowadzimy tu zajęcia z midi tenisa i rozgrywamy turnieje w kategorii „niebieskiej“ i „pomarańczowej“, a nasi podopieczni uczą się techniki poruszania się i odmiennego timingu wymuszonego zmienionym podłożem kortu.

Dwie nowoczesne trzy-powłokowe hale pneumatyczne z  czterema  kortami o nawierzchni ziemnej. Dzięki utrzymywanej optymalnej  Tu trenują starsi zawodnicy, rozgrywane są turnieje w kategorii zielonej oraz wszystkich pozostałych na pełnowymiarowym korcie.

Kawiarenka Coffee Break czyli latte, cappuccino, espresso, herbata, owoce, napoje, słodkości, przekąski. Tenisiści zaopatrzą się w napoje na trening a kibice również znajdą coś dla siebie.

Serwis Rakiet oraz sklepik ze sprzętem sportowym to wspaniałe uzupełnienie i kolejny krok w profesjonalizacji i zwiększeniu standardu naszego Klubu.

 Breakoland Outdoor czyli kameralny kompleks z wieloma wspaniałymi urządzeniami, stworzonymi dla naszych klubowiczów. Kręgielnia, ścianka do tenisa dla dzieci i Ścianka do wspinaczki, mini golf, strzelnica, slackline, a nawet basen.. kolorowo, bezpiecznie i radośnie, tak bawimy się w Breakolandzie! 🙂

  1. Podsumowanie:

Klub Tenisowy Break jest prężnie działającym Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej. Działamy od wielu lat i wychowaliśmy już kilka tenisowych pokoleń. Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia,  popularyzacja dyscypliny i  kreowanie spędzania wolnego czasu na sportowo, prezentowanie dzieciom i młodzieży tenisa jako pasji i sposobu na życie. Możemy poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi, edukacyjnymi i organizacyjnymi jednak nadal jesteśmy otwarci na rozwój, naukę i współpracę. Chcemy rozpocząć współdziałanie z Domami Kultury, prężnie wdrażać programy mini i midi tenisowe w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,  kontynuować autorski program „Tenis na lekcji WF“ oraz przeprowadzać szkolenia nauczycieli Wychowania Fizycznego w tym zakresie. Klasy Tenisowe? Tenis dla seniorów? Czemu nie! Nasz Klub nie boi się wyzwań i nowych koncepcji.  Chcemy współpracować z samorządami terytorialnymi, Biurem Sportu i innymi instytucjami pożytku publicznego, by kultywować i rozwijać nasze tenisowe Tradycje!

SKŁAD ZARZĄDU STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ KLUB TENISOWY BREAK :

MICHAŁ CARUK        –   PREZES  K.T. BREAK

MAGDALENA SZMYD   –   WICEPREZES  K.T. BREAK

AGNIESZKA CARUK  –  SKARBNIK K.T. BREAK

PAWEŁ CARUK   –  CZŁONEK ZARZĄDU

BOLESŁAW SZMYD  –  CZŁONEK ZARZĄDU

Na zdjęciu (od prawej): Urszula (Mama 4 tenisistów, całkiem nieźle odbija piłeczkę:)), Andrzej (Tata, trener, protoplasta tenisolandii, prezes Fundacji Rozwoju Tenisa Orlica), Paweł (zawodnik, trener, Tata 2 tenisistów, wiceprezes KT Break), Magdalena (zawodniczka, trenerka, Mama 3 tenisistek), Bolesław (trener przygotowania fizycznego, mąż Magdaleny), Agnieszka (Mama 2 tenisistek, skarbnik KT Break, wszystkie plakaty,ulotki, magnesy Break-a są jej dziełem,trafia w rakietę:)), Michał (zawodnik, trener, prezes KT Break, mąż Agnieszki), Mikołaj(zawodnik i były student pierwszoligowego The University of Montana, aktualnie trener w stanie Teksas)… Poniżej od prawej stoją: Asiulka, Karolka, Zuzanka, Laurka, Marika…. Na zdjęcie spóźniła się Kasia (sędzina PZT, żona Pawła, coś tam czasem grywa 🙂 Mama tenisisty Jasia i Stasia, którego w trakcie tej pięknej sesji, nie było jeszcze na świecie:))… PÓŁ WIEKU TENISOWEJ TRADYCJI !!!