X Turniej o Puchar Burmistrza – rozstrzygnięty

X Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów

W weekend 21-22 września został rozegrany dziesiąty Otwarty Turniej Tenisa dla dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów.

Młodzi tenisiści dopisali i chętnych do gry o piękne puchary było wielu. Rywalizacja była zacięta a dzięki temu widzowie mieli szansę obserwować zmagania najmłodszych w talentiadzie i ciekawe mecze starszych dzieci.  Rozgrywki rozpoczęła grupa  młodzieżowa, w której mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym jednego seta do 4gemów.

Wśród dziewczyn zwyciężyła Julianna Boryniec, pokonując w finale Alę Puchnowską. Trzecie miejsce należało do Marysi Aleksy i Marty Puchnowskiej.

U chłopców największy puchar zdobył Paweł Olejarczyk, na drugim miejscu uplasował się Krystian Magoś a brąz zdobyli: Igor Szulim oraz Antek Marcinkowski.

Po uroczystym otwarciu Turnieju i skonsumowaniu pysznego tortu, na kort wyszły młodsze dzieci . Mecze rozgrywane były do 10 punktów, niektóre kończyły się dopiero wynikami 10:8 albo 11:9. W kategorii pomarańczowej na podium stanęli: 1miejsce Klara Twardowska, 2miejsce Julia Skarżyńska, 3miejsce Zuzia Szmyd i Piotr Małkowski.

W kategorii czerwonej: 1 miejsce Bartek Dubak, 2 miejsce Karolina Szmyd, 3 miejsce Janek Wojewódzki i Igor Głowicki.

W talentiadzie, gdzie dzieci musiały się zmierzyć m.in. ze sprintem na 20m, testem Martiny Navratilowej czy rzutem piłką tenisową, najlepszy okazał się Maks Antosiewicz, zaraz za nim była Asia Małkowska, natomiast 3miejsce przypadło Dorocie Janiszewskiej i Weronice Siuda.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Podziękowania dla pana Michała Kleszczewskiego, właściciela Strefy Sportu za udostępnienie obiektu przy ul. Strażackiej oraz dla pana Ryszarda Radzikowskiego za wielki, smaczny tort!

Turniej był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Rembertów oraz przez Uczniowski Klub Tenisowy „Rembertów”.