Supermasters PZT lato 2008

Supermasters PZT jest impreza kończąca sezon, zarówno w zimie jak i latem. Jest to więc najważniejsze, przynajmniej w pierwszych kategoriach tenisowych, wydarzenie w okresie startowym młodych zawodników. Znaczenie potęguje fakt, iż na ten wyjątkowy turniej zawodnicy zostają zaproszeni przez PZT do udziału w rywalizacji. Zaszczytu tego dostępuje, w sezonie letnim, osmiu zawodnikow i osiem zawodniczek z rocznika (12,13,14 lat). W tym sezonie rozgrywki miały miejsce w Sopocie, na kortach SKT, w terminie 5-7.09.2008r. Nasza Ola znalazła się w grupie A, w pierwszym meczu pokonała Roksanę łukasiak (SKT Szczecin) 6:2 6:4, następnie Kowalską Martę ( KS Grzegórzecki Kraków) 6:4 6:3 i wreszcie uległa w meczu "o pietruszke" Paulinie lewandowskiej ( WTS Deski Wawa) 3:6 3:6. W fazie medalowej, w meczu polfinałowym, przeciwniczką Oli była Diana Siemianowska i po zacietej 2,5 godzinnej walce zwycieżyła nasza zawodniczka 7:5 6:4. Final okazał sie jeszcze póki co zbyt dużym wydarzeniem dla naszej zawodniczki i Ola uległa Paulinie Lewandowskiej 1:6 1:6, jednak było to największe dotychczasowe osiagnięcie Oli i zapewne nie ostatnie! mc